Брънсън отбеляза най-високото в кариерата си 50, уцели всичките си девет от своите удари за 3 точки, докато Никс оглави Сънс 139-122
AP News | 2023-12-16 | 07:56:18

ФЕНИКС (AP) — Джалън Брънсън отбеляза рекордните в кариерата си 50 точки, като същевременно уцели всичките си девет от своите 3 опити за точки, Джулиус Рандъл добави 23 и Ню Йорк Никс победиха Финикс Сънс със 139-122 в петък вечер.

Това беше брилянтна стрелба от Брънсън, който отправи 17 от 23 удара и беше перфектен от дълъг обхват. Последните му 3 го доведоха до 50 точки за вечерта. Той също имаше пет откраднати топки.

Брунсън е първият играч на Никс в историята на франчайза, който отбелязва 50 точки, като същевременно прави девет тройки.

Феникс – който загуби звездния гард Брадли Бийл заради контузия в глезена през първата четвърт – загуби шест от последните си осем. Ню Йорк спечели две от последните си три.

Слънцата водеха с 10 по средата на третата четвърт, но се задоволиха с преднина от 99-97 към четвъртата. Брънсън задържа Никс наблизо с 19 точки в четвъртината при стрелба 7-за-7, включително пет тройки.

Никс ​​използваха серия 13-4 в началото на четвъртата част, за да продължат напред и така и не загубиха водачеството, отдръпвайки се в последните минути.

Кевин Дюрант вкара 29 точки, за да поведе Слънцата, докато Девин Букър добави 28.

Дюрант вкара 17 точки през първото полувреме, извеждайки Слънцата до преднина от 68-63 на полувремето. Брънсън поведе Никс с 15.

Бийл беше наранен, след като отправи удар за 3 точки през първата четвърт, който направи, но той се приземи в крака на Донте ДиВинченцо от Ню Йорк, който беше отсъден за грубо нарушение 1, защото не позволи на Бийл да пространство за кацане.

30-годишният мъж беше на земята няколко минути, превивайки се от болка. В крайна сметка той стана, за да изпълни наказателното си хвърляне, но след това отиде в съблекалнята.

Това е още една неуспех за Бийл, който пропусна по-голямата част от сезона с болки в гърба. Това също така означава, че Слънцата може да останат без член на своето трио на звездите за още един продължителен период. Дюрант, Букър и Бийл са изиграли само един мач заедно този сезон преди петък.

Шон Марион бе удостоен с място в Почетния пръстен на Сънс след мача.

Марион — четирикратен участник в Мача на звездите — прекара първите 8 1/2 сезона от кариерата си със Слънцата, обединявайки се с други звезди Амар'е Студемайър и Стив Неш, за да достигнат до финалите на Западната конференция през 2005 и 2006 г.

Марион отбеляза средно 18,4 точки и 10 борби на мач по време на престоя си със Сънс.

Никс: В Клипърс в събота.

Сънс : Домакин на Wizards в неделя.